انواع ماساژ

ماساژ تایلندی

ماساژ تایلندی از سال 2556 قبل از میلاد مورد استفاده قرار گرفته و دلیل خوبی نیز برای آن وجود دارد. ماساژ کلاسیک تایلندی تمرینی باستانی‌‌ست که ترکیبی از اصول آیورودای هندی، طب فشاری و برخی حرکات کمکی یوگا می‌‌باشد؛ این حرکات به منظور کاهش تنش‌‌های دردناک عضلات مورد استفاده قرار می‌‌گیرند.

شرکت‌‌کنندگان در این جلسات باید لباس گشاد و آزاد بر تن داشته باشند. هدف این ماساژ آرامش عضلات بوده و شامل کشیدن، فشرده‌‌سازی و ورز دادن می‌‌باشد.

یک ماساژ تایلندی معمولا از خطوط خاصی به نام sen استفاده می‌‌کند که می‌‌تواند تا دو ساعت نیز طول بکشد؛ زیرا هر تمرین‌‌کننده سبک خاص خود را دنبال کرده و هر جلسه نیز با جلسه‌‌ی دیگر متفاوت می‌‌باشد.

با این حال، برخی از دستورالعمل‌‌های اساسی وجود دارند که اکثر اوقات اعمال شده و مورد استفاده قرار می‌‌گیرند:

  • احتمال آن وجود دارد که متخصص برای نگه داشته بیمار از دست یا پاهای خود استفاده کند.
  • در این نوع ماساژ استفاده‌‌ی زیادی از نیروهای کششی می‌‌شود: شکستن قلنج و کشیدن انگشتان دست، پا و یا گوش؛ علاوه بر موارد ذکر شده، از طریق روش‌‌های یوگا نیز فشارهایی به بدن بیمار وارد می‌‌شود.

البته که هر درمان‌‌گری روش و شیوه‌‌ی خاص خود را دارد؛ اما موارد ذکر شده در بخش قبل باید حتما و تحت هر شرایطی رعایت شده و مورد بازبینی قرار گیرند. ماساژ تایلندی برای تمامی افراد مناسب بوده و هر کس می‌‌تواند از آن بهره ببرد. با این حال، اگر به دنبال روشی هستید که از روش‌‌های تهاجمی‌‌تر استفاده کند، بهتر است به دنبال انواع دیگر ماساژ باشید.

خلاصه:

  • ماساژ تایلندی روشی غیرتهاجمی‌‌ست که برای افرادی که احتیاج به کشش بدنی دارند، مناسب می‌‌باشد.
  • عموما کسانی طرفدار این نوع ماساژ هستند که هیچ‌‌گونه درد یا فشار موضعی خاصی نداشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *