انواع ماساژ

ماساژهای ورزشی

ماساژ ورزشی مناسب کسانی‌‌ست که آسیب‌‌های مکرری به ماهیچه‌‌هایشان وارد شده است؛ این آسیب ممکن است در طی ورزش به بدن فرد وارد شود. در صورتی که مستعد آسیب هستید نیز می‌‌توانید از این نوع ماساژ بهره ببرید؛ زیرا با کمک آن از وارد شدن آسیب‌‌های ورزشی به بدن‌‌تان جلوگیری خواهید کرد. همچنین می‌‌توانید از ماساژ ورزشی برای افزایش انعطاف‌‌پذیری و عملکرد نیز استفاده کنید. علاوه بر آن، این ماساژ به منظور تسکین درد، اضطراب و تنش عضلانی نیز مورد استفاده قرار می‌‌گیرد.

ماساژ ورزشی را می‌‌توان بر روی کل بدن و یا تنها قسمت‌‌هایی که بر اساس نظر ماساژور نیاز بیشتری به توجه دارند، اعمال کرد. بسته به نیاز شما ممکن است فشار عمیق با ضربه‌‌های آرام‌‌بخش جایگزین شود.

شما می‌‌توانید در طی جلسات این ماساژ به صورت برهنه و یا با لباس‌‌های ورزشی حاضر شوید. در صورتی که ترجیح می‌‌دهید با لباس باشید از انواع گشاد و نازک آن استفاده کنید تا به این ترتیب درمان‌‌گر توان دسترسی به عضلات شما را داشته باشد. شورت گشاد و تاپ گزینه‌‌های مناسبی به نظر می‌‌رسند.

این ماساژ حدود 60 تا 90 دقیقه طول می‌‌کشد.

خلاصه:

  • در صورتی که به دلیل استفاده‌‌ی مکرر از عضلات دچار آسیب شده‌‌اید، این ماساژ گزینه‌‌ی مناسبی برای شما می‌‌باشد.
  • همچنین احتمال آن وجود دارد که این ماساژ به بهبود انعطاف‌‌پذیری و عملکرد ورزشی شما کمک کرده و احتمال ورود آسیب به عضله‌‌هایتان را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *